Bodová světla mohou být směrová nebo pevně umístěná. Záleží na tom, kam je záměrem světlo směřovat. Od tohoto záměru se pak odvíjí volba typu světla.

Pro osvětlení kuchyňské linky jsou vhodnější zabudovaná světla nesměrová. Naopak k osvětlení celé místnosti nebo koutku na čtení je lepší možností využít bodová světla směrová.

bodova svetla zed

Bodový lustr

Díky bodovému lustru lze docílit toho, že je možné některé bodová světla v něm umístěná nasměrovat na konferenční stolek a další například na vitrínu s broušeným sklem nebo na jiný výrazné dekorační prvky v daném prostoru.

Bodová světla v místnosti

Bodová světla lze také umístit do nik a vitrín, kde dobře osvítí, co je osvítit třeba. Instalace bodových světel není nijak náročná a výhodou je, že nenarušují zařízení bytu.

Dnes už také řada lamp či moderních lustrů nabízí možnost směrovaného tlumeného nebo barevného světla. Ale dobře rozmístěná světla bodová dokáží doslova zázraky.

bodova svetla do domu

Bodové světlo v dětském pokoji

U malých dětí bodové světelné zdroje nejsou příliš vhodné. Směrované světlo s těchto zdrojů může vytvářet příliš výrazně vyrýsované stíny nebo příliš výrazné kontrasty mezi světlem a stínem a na děti pak působí rušivě.

Bodové světlo v koupelně

V koupelně jsou bodová světla velmi vhodným a oblíbeným osvětlením. Jejich libovolný počet je podle potřeby možné rozmístit na stropě koupelny.

Důležité je kvalitní osvětlení nad zrcadlem. I zde je možné velmi užitečně využít bodová světla.

bodove osvetleni koupelna

Bodová světla a zvýraznění interiéru

Pro zdůraznění některých dekorativních prvků je možné ideálně využít právě bodová světla. Mohou osvětlovat například obrazy na stěnách nebo jednotlivé architektonické prvky, například ozdobné oblouky nebo sloupky. Bodová světla také dají vyniknout dekoracím v bytě, od vázy s čerstvými květinami až po perský koberec.

inerier bodove osvetleni
Rozsviťte svou domácnost i exteriér designovým osvětlením na DESIGNLIGHTS.CZ. Jsme online specialista na všechny druhy svítidel a osvětlení do interiéru i exteriéru. Na DESIGNLIGHTS najdete designová stropní svítidla, nástěnná svítidla, lampy, lustry, bodovky, zkrátka osvětlení všeho druhu. Široký výběr za skvělé ceny na DESIGNLIGHTS.
Vybírejte z nabídky
118174
produktů
615
ověřených dodavatelů
Top akce a slevy na vybrané zboží
© Copyright 2018 - 2021 - 
DESIGNLIGHTS