+420 725 500 323 

Po-Pá 9:00-18:00

1. 10. 2019

O společnosti Osram

Vynalézavost doplněná obchodním duchem pasuje společnost Osram na předního výrobce světelných zdrojů už po více než 100 let.

Na začátku všeho stál Auer von Welsbach, který si v roce 1906 zaregistroval značku Osram u patentového úřadu v Berlíně. Název odvodil od Osmia a Wolframu, prvků, které se používaly k výrobě žárovkových vláken.

Po obyčejných žárovkách přišly na řadu kombinovaná dálková a tlumená světla v jedné autožárovce, halogenová žárovka v roce 1971, vysokotlaké halogenidové výbojky Powerstar HQI, které se v roce 1972 používaly na olympijských hrách v Mnichově, nebo xenonová výbojka začátkem devadesátých let minulého století.

Výroba společnosti Osram

Klasické žárovky, které jsou spojovány se jménem společnosti, dnes tvoří pouze 3 % veškeré produkce. Stále důležitější roli hraje elektronika. Elektronické předřadníky prodlužují život světelných zdrojů až o 50 %. Optoelektronické polovodičové světelné zdroje představují 11 % celkového prodeje. Diody LED, které jsou ve výrobním programu firmy, jsou se svou minimální spotřebou energie a extrémně dlouhou životností zcela jistě světelným zdrojem budoucnosti.

Halogenové žárovky Osram

Trend miniaturizace světelných zdrojů sledují ve výrobním programu firmy Osram halogenové žárovky Ministar a Halopin.

Ministar jsou nejmenší halogenové reflektorové žárovky na světě, které vydávají světlo i tam, kde je velmi omezený prostor. Reflektor není v tomto případě okolo žárovky, ale je integrován přímo v ní.

Halopin je miniaturní halogenová žárovka na síťové napětí.

Firma Osram v současnosti

Globalizací, kterou společnost prošla v minulém století, je firma Osram spojena napříč všemi trvale obydlenými kontinenty. V roce 1989 vstoupila na specifický japonský trh a o něco později na americký. Sté výročí značky slaví celkem 49 závodů v devatenácti zemích. Osram zaměstnává více než 38 000 zaměstnanců a zákazníky oslovuje ve 150 zemích, včetně České republiky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

envelopecartphone-handsetmap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram